Warszawskie Centrum Aikido (WCA) powstało w listopadzie 2001 roku. Aikido, którego uczymy, należy do linii Kobayashi. Od kilku lat Warszawskie Centrum Aikido współpracuje z ‚”Aikido du Rhone” w Lyonie, gdzie zajęcia prowadzi Sensei Etienne Leman (7 Dan Aikido), który jest jednym z bezpośrednich uczniów mistrza Kobayashiego. Kilka razy do roku Sensei Leman prowadzi w Polsce staże (coraz popularniejsze i bardzo lubiane przez uczniów). Latem uczniowie mają unikalną możliwość wyjechania do Francji na obóz aikido połączony z wypoczynkiem.
Ponieważ cechą przewodnią naszej sekcji jest nieustanna potrzeba uczenia się, pogłębiania wiedzy i doskonalenia, staramy się zapewnić naszym uczniom możliwość ciągłego rozwoju. Organizujemy obozy szkoleniowe (zimą i latem) w atrakcyjnych turystycznie miejscach, prowadzimy staże dla zaawansowanych, aby jak najlepiej rozwinąć umiejętności uczniów. Także nasi instruktorzy cały czas pogłębiają swoją wiedzę, aby móc ją potem przekazywać. Nasi instruktorzy posiadają wszelkie uprawnienia do prowadzenia zajęć rekreacji ruchowej o specjalności aikido, z dziećmi i dorosłymi. Wszyscy instruktorzy posiadają przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.
W latach 2002 – 2004 prowadzili akcję „Kobieta Bezpieczna ” pod patronatem kancelarii Prezydenta RP. Michał Kaźmierczak i Marcin Ziółkowski są brązowymi medalistami Pucharu Europy w pokazach sztuk walki, które odbyły się w maju 2002 roku we Włoszech.

Wszyscy ćwiczący w Warszawskim Centrum Aikido rozwijają z powodzeniem swoją pasję bez względu na wiek i możliwości fizyczne: każdy może dostosować poziom i obciążenie do swoich możliwości. Zajęcia prowadzone są dla dzieci od lat 6ciu, młodzieży licealnej i akademickiej oraz dla dorosłych.

Warszawskie Centrum Aikido jest członkiem Polskiego Centrum Sztuk Walki.

Podziękowania dla naszej sekcji od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

AIKIDO DLA DZIECI
Dzieci oprócz ćwiczeń typowych dla aikido, bawią się i współzawodniczą w różnych grach zespołowych. Zajęcia aikido dla najmłodszych wspomagają harmonijny rozwój dziecka: poprawiają jego możliwości fizyczne, poprawiają stan zdrowia i ogólną koordynację. Mają także pozytywny wpływ na postawę, gdyż wiele ćwiczeń ma działanie korekcyjne na kręgosłup oraz stabilizujące na rozwijające się stawy. Uczymy także dyscypliny i skupienia: umiejętności bardzo przydanych w szkole. Nasi instruktorzy są świetnie wyszkoleni: otaczają opieką najbardziej nieśmiałych, potrafią opanować rozhulanych 😉 i, generalnie mają świetny kontakt z dziećmi. Potrafią prowadzić zajęcia tak, żeby nie zanudzić naszych milusińskich, a jednocześnie przekazać im podstawy aikido, szacunku dla innych osób, opieki nad słabszymi i respektu do własnej siły.