Skuteczna sztuka walki aikido dla dzieci mlodzieży i dorosłych MMA

NIE MA WINDY DO ZDROWIA, SĄ TYLKO SCHODY PO KTÓRYCH TRZEBA IŚĆ.

AIKIDO
UKRYTA REHABILITACJA

Aikido poprzez swój charakter jest nie tylko sztuką walki, schematem ruchów, dźwigni i rzutów w celu samoobrony. Typowy trening dzieli się na części – taiso (praktyka ciała), ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia przewrotów, techniki Aikido, ćwiczenie z bronią, wyciszenie. Różnorodność wykony-wanych ruchów, duża ilość przewrotów i nacisk na symetrię ćwiczeń – wykonywanie ich na obie strony, przynosi zaskakujący i pozytywny efekt – efekt korekcyjno / rehabilitacyjny dla naszego ciała.

Jest to ważne dla osób dorosłych, których ciało jest zesztywniale i pełne napięć. W Aikido uke i tori muszą współpracować, nie dążymy do konfrontacji, a zharmonizowanego przepływu ruchu / energii. Jest to wyjątkowa filozofia na tle innych sztuk walki, co dodatko-wo potęguje rehabilitacyjny efekt treningów. Poruszamy swym ciałem w sposób dużo bardziej skomplikowany i całkowicie inny niż podczas naszych typowych zajęć w ciągu dnia, stawiamy na różnorodność ruchu, jego jakość, brak spinania się oraz symetrię. Wszystko to wpływa bardzo pozytywnie na nasze ciało.

Jeszcze ważniejsze jest to dla dzieci, które bardzo często mają problemy z asymetrią ciała. Wynikać może ona na przykład z błędnych nawyków ruchowych. W codzie-nnym życiu rodzice mogą nie zauważyć, że dziecko cały czas utrzymuje ciężar ciała na jednej stronie, lub chwyta przedmioty tylko jedną ręką – tą, której użycie jest dla niego wygodniejsze. Drugim zagadnieniem jest to, że w dzisiejszych czasach dzieci (podobnie jak dorośli) bardzo często wracają ze szkoły, w której większość czasu są w pozycji siedzącej, do domu, w którym znów siadają przed komputerem czy telewizorem. Jest to bardzo szkodliwe dla ich rozwijającego się ciała. Mięśnie stabilizujące (tzw. core) oraz mięśnie grzbietu w wyniku tego stają się bardzo słabe, naciski między kręgami na odcinku lędźwiowym zwiększają się, co prowadzi do złego ustawienia miednicy, postawa całego ciała staje się nieergonomiczna. Ciało, jako układ naczyń połączonych w całości jest poddane negatywnemu wpływu takich zjawisk. 

Aikido wpływa dwojako na nasze ciało. Z jednej strony dzięki skomplikowanym ruchom, które wykonujemy na obie strony podczas treningu, umysł bardzo się rozwija, co w znaczącym stopniu może poprawić jakość ruchów dziecka oraz powstrzymać przyszłe dole-gliwości, które mogą wynikać na przykład z asymetrii lub innych patologii ciała czyli oddziałuje na układ nerwowy. Z drugiej strony wpływa poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz duża ilość przewrotów pozytywnie na układ mięśniowo – szkieletowy, wzmacniając go i dzięki temu poprawiając postawę dziecka.

Dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na całe nasze ciało, w sposób opisany powyżej, można śmiało twierdzić, że Aikido pełni nie tylko rolę sztuki walki, ale może nam też pomóc jako ukryta forma rehabilitacji. 

Jakub Ziontek

//Kuba Ziontek, Dojo Wawer

_____________________________________
© WARSZAWSKIE CENTRUM AIKIDO
Dokładamy wszelkich starań, by umieszczane w niniejszym Biuletynie WCA materiały nie naruszały praw autorskich, praw do wizerunku itp.
Jakiekolwiek możliwe pomyłki i naruszenia w tym zakresie nie wynikają z naszego celowego działania i są one niezamierzone.

DLA KOGO SZUKASZ TRENINGÓW?

Wybierz poniżej i poczytaj o każdej z naszych grup treningowych w WCA:

DODATKOWO SPRAWDŹ NASZ PROGRAM RABATOWY

RABATY... -10%, -20%, nawet -30%

...przez cały rok szkolny! ...do tego uczestnictwo w letnim zgrupowaniu za 1 PLN. 

Wielu naszych instruktorów trenowało lub trenuje dodatkowo boks, karate, judo, krav-magę i inne - łącząc techniki z tych sztuki walki z aikido.
Tutaj nauczysz się skuteczności!

Treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Początkujących i zaawansowanych.

Lokalizacje: Warszawa Centrum, Warszawa Bródno, Warszawa Praga Południe, Warszawa Wawer, Jabłonna / Legionowo, Ożarów Mazowiecki, Kobyłka, Milanówek, Pruszków. 

ZAPISZ SIĘ DO SUBSKRYBCJI BIULETYNU: